Week 8 schedule

To view a specific team schedule, enter the team name here.

Thursday, October 13, 2022

Game Time
#280 Amarillo PCHEA at Happy JV 6:30 PM
#142 Wylie Preparatory at #99 Prosper Prestonwood North 7:00 PM
#25 Groom at #15 Silverton 7:00 PM
#141 Corpus Christi Annapolis at #96 SA Town East 7:00 PM
#164 Austin Royals Homeschool at #41 Bastrop Tribe 7:30 PM
#263 Dallas Fairhill at #194 Waco Eagle Christian 7:30 PM
#124 Tyler HEAT at #48 East Texas Homeschool (ETHS) 7:30 PM
#82 Aspermont at #235 Patton Springs 7:30 PM
#84 Covington at #101 Avalon 7:30 PM
#162 WF Wichita Christian at #195 Savoy 7:30 PM
#209 Guthrie at #23 Jayton 7:30 PM
#35 Medina at #77 Leakey 7:30 PM
#207 Evant at #79 Oglesby 7:30 PM
#256 Giddings Lone Star Southeast at #254 Laredo St. Augustine 7:30 PM

Friday, October 14, 2022

Game Time
#182 Bryan St. Joseph at #202 Missouri City Divine Savior Academy 6:30 PM
#193 Beaumont Legacy Christian Academy at #110 Bryan Allen Academy 7:00 PM
#241 Killeen Memorial at #267 Waco Parkview 7:00 PM
#27 Petersburg at #24 Kress 7:00 PM
#200 Katy Faith West at #13 Pasadena First Baptist 7:00 PM
#65 Waco Live Oak at #173 Round Rock Christian 7:00 PM
#71 Lubbock Kingdom Prepatory at #2 Happy 7:00 PM
#80 Newcastle at #116 Cranfills Gap 7:00 PM
#175 Pflugerville Concordia at #73 Marble Falls Faith 7:00 PM
#132 Dallas Lutheran at #37 Union Hill 7:00 PM
#163 Chester at Houston Cristo Rey Jesuit 7:00 PM
#152 Waco Methodist Childrens Home at #151 Taylor St. Mary's 7:00 PM
#63 Milford at #51 Blum 7:00 PM
#226 SA Brooks Academy at #234 Kerrville Our Lady of the Hills 7:00 PM
#39 Conroe Covenant Christian at #44 Baytown Christian 7:00 PM
#266 Houston St. Francis Episcopal at #199 Houston Westbury Christian 7:00 PM
#261 Kennedale Fellowship at #105 Mineral Wells Community Christian 7:00 PM
#273 Rockwall Providence Academy at #242 Longview Trinity 7:00 PM
#20 Follett at #203 Wildorado 7:00 PM
#98 Lantana Harvest Christian at #178 Dallas Academy 7:00 PM
#227 Alvin Living Stones at #272 Houston Grace Christian 7:00 PM
#183 Keller Harvest Christian at #29 Fort Worth Covenant Classical 7:30 PM
#40 Hermleigh at #201 Rotan 7:30 PM
#58 Fort Worth THESA at #144 JCSA 7:30 PM
#12 Gordon at #117 Bryson 7:30 PM
#69 Aquilla at #59 Coolidge 7:30 PM
#81 Austin Veritas at #43 Austin Hill Country 7:30 PM
#85 Austin St. Stephen's at #92 Burnet Smoking for Jesus Ministry Christian School 7:30 PM
#236 Gustine at #122 Blanket 7:30 PM
#150 Loop at #38 Klondike 7:30 PM
#257 Paint Creek at #216 Woodson 7:30 PM
#131 Perrin-Whitt at #55 Gorman 7:30 PM
#221 Eden at #4 Irion County 7:30 PM
#3 Garden City at #53 Borden County 7:30 PM
#70 Crowell at #259 Chillicothe 7:30 PM
#271 Lohn at #244 Brookesmith 7:30 PM
#90 Robert Lee at #214 Veribest 7:30 PM
#252 Fruitvale at #225 Trinidad 7:30 PM
#11 Whitharral at #246 Cotton Center 7:30 PM
#189 Roby at #1 Westbrook 7:30 PM
#146 Sands at #155 Grady 7:30 PM
#103 Gainesville Lone Star North at #243 Waco Vanguard College Prep 7:30 PM
#198 Garland Christian at #157 Rockwall Heritage 7:30 PM
#60 Richland Springs at #64 Rochelle 7:30 PM
#28 Paducah at #260 Harrold 7:30 PM
#47 Sanderson vs #126 Dell City at Fort Davis 7:30 PM
#213 Anton at #22 Springlake Earth 7:30 PM
#128 Gholson at #68 Penelope 7:30 PM
#255 Lefors at #190 Hedley 7:30 PM
#192 Prairie Lea at #177 McDade 7:30 PM
#217 Mullin at #127 Zephyr 7:30 PM
#170 SA Castle Hills at #248 SA Lutheran 7:30 PM
#88 Highland at #26 Ira 7:30 PM
#119 Baird at #111 Lingleville 7:30 PM
#14 Balmorhea at #147 Grandfalls-Royalty 7:30 PM
#232 Lazbuddie at #139 Hart 7:30 PM
#204 Southland at #245 Wilson 7:30 PM
#161 Midland Holy Cross at #233 Paint Rock 7:30 PM
#46 Abilene Christian at #168 Irving The Highlands 7:30 PM
#107 Stephenville Faith vs #109 Bryan Christian Homeschool (BVCHEA) at Morgan Mill 7:30 PM
#9 May at #56 Lometa 7:30 PM
#277 Olfen at #206 Priddy 7:30 PM
#138 Rule at #251 Lueders-Avoca 7:30 PM
#223 SA Jubilee at #112 Austin NYOS 7:30 PM
#87 Fort Davis vs #115 Lubbock Titans at Midland Sports Complex 7:30 PM
#129 Carrollton Prince of Peace at #208 Texas School for the Deaf 7:30 PM
#240 SA The Atonement at #186 Cedar Park Summit 7:30 PM
#45 Bulverde Bracken Christian vs #239 High Island at TBD 7:30 PM
#100 Keene vs #279 Bethesda Christian at Lake Worth 7:30 PM
#6 Jonesboro at #167 Santa Anna 7:30 PM
#61 Lucas Christian at #91 Crowley Nazarene Christian 7:30 PM
#34 Amherst at #269 Wellman-Union 7:30 PM
#145 Temple Centex Homeschool at #52 Oakwood 7:30 PM
#89 Houston Texas Christian at #160 Victoria Home School 7:30 PM
#218 Ranger at #83 Azle Christian 7:30 PM
#262 Bell County Homeschool at #228 New Braunfels Calvary Baptist 7:30 PM
#121 Arlington St. Paul Prep at #57 Westlake Academy 7:30 PM
#176 Tyler King's Academy at #188 Allen CHANT 7:30 PM
#153 Corpus Christi Arlington Heights at #212 Corpus Christi Coastal Christian 7:30 PM
#104 Decatur Victory Christian at #222 Sherman Grayson Christian TBD

Saturday, October 15, 2022

Game Time
#93 Fort Bend Homeschool at #238 Williamson County Home School (WILCO) 1:30 PM
#50 Longview Christian Heritage at #197 Greenville Christian 2:00 PM
#278 Leakey Big Springs Charter School at #154 Brownsville Jubilee 4:00 PM
#156 Texas Wind at #174 Mesquite Founders Classical 5:00 PM
#74 Sugar Land Logos Prep at #76 Houston Emery-Weiner 6:00 PM
#205 SA FEAST Homeschool vs #97 Bulverde Gloria Deo Academy at Bulverde Bracken Christian 6:00 PM
Keene JV at #210 Mount Calm 7:00 PM
Top