header-photo

sixmanfootball.com

2018 PLAYOFF WEEK ONE SPREADS
November 15-17

Amarillo San Jacinto favored over Marble Falls Faith by 39

Austin Hill Country underdog to Sugar Land Logos Prep by 32

Azle Christian favored over Lewisville Lakeland by 23

Balmorhea underdog to Sterling City by 16

Bastrop Tribe Consolidated favored over Houston Mount Carmel by 45

Blackwell favored over Sierra Blanca by 45

Blanket favored over Panther Creek by 45

Blum favored over Savoy by 39

Borden County favored over Morton by 45

Bryan Christian Homeschool (BVCHEA) favored over Fort Worth THESA by 29

Bryan St. Joseph underdog to Granbury North Central Texas Academy by 17

Calvert favored over Trinidad by 45

Conroe Covenant Christian underdog to Kerrville Our Lady of the Hills by 34

Dallas Lakehill underdog to Houston Emery-Weiner by 45

Dallas Tyler Street underdog to Fredericksburg Heritage by 43

Denton Calvary underdog to Austin Veritas by 23

Eden underdog to Gorman by 5

Evant favored over Nueces Canyon by 0

Fannindel underdog to Gordon by 44

Follett favored over Silverton by 45

Garden City favored over Rankin by 45

Grandfalls-Royalty favored over Loraine by 45

Greenville Christian underdog to Baytown Christian by 45

Haslet Heritage Christian favored over Waco Parkview by 27

Ira favored over Crowell by 16

Iredell favored over Morgan by 45

Johnson County Sports Association underdog to Plano CHANT by 2

Katy Faith West favored over Waco Vanguard College Prep by 4

Kopperl underdog to Walnut Springs by 2

Lake Jackson Brazosport Christian underdog to Bulverde Bracken Christian by 45

Leakey favored over Jonesboro by 18

Longview Christian Heritage underdog to New Braunfels Christian by 45

Longview Trinity favored over WF Wichita Christian by 20

Lubbock Home School underdog to Williamson County Home School by 30

Lubbock Kingdom Prep underdog to Irving Faustina by 38

Lueders-Avoca favored over Woodson by 45

May favored over Robert Lee by 7

McLean favored over Petersburg by 45

Milford favored over High Island by 45

Motley County favored over Groom by 45

Nazareth underdog to White Deer by 45

Newcastle underdog to Aquilla by 1

Oakwood favored over McDade by 45

Paducah underdog to Aspermont by 4

Richland Springs favored over Brookesmith by 17

Ropes underdog to Grady by 10

Round Rock Christian underdog to Giddings Lone Star Southeast by 45

SA FEAST Homeschool favored over Austin Royals by 7

SA Lutheran underdog to Gainesville Lone Star North by 45

Seguin Lifegate favored over Tyler King's Academy by 45

Spring Branch Living Rock Academy favored over Orange Community Christian by 45

Stephenville Faith favored over Tyler Willow Bend by 45

Strawn favored over Gold-Burg by 45

Sugar Land HCYA Fort Bend favored over SA The Winston by 45

Temple Holy Trinity Catholic underdog to Abilene Christian by 26

Throckmorton underdog to Jayton by 45

Tyler East Texas Christian underdog to WF Notre Dame by 45

Union Hill favored over Coolidge by 38

Victoria Home School underdog to Austin NYOS by 45

Waco Live Oak favored over Bryan Allen Academy by 31

Waco Methodist Childrens Home underdog to Westlake Academy by 21

Whitharral favored over Southland by 45

Wilson underdog to Anton by 45

Wylie Preparatory favored over McKinney Cornerstone by 4