Team Results From Week 2 Fan Polls

Pdevitt13

Well-known member
D1

#1. Westbrook (3-0) (90)
LW - #1
Week 1 - Beat #9 Happy (2-1) 62-16
Week 2 - Beat #5 Jonesboro (2-1) 30-14
Week 3 - Beat #3 Rankin (2-1) 59-58

#2. Abbott (3-0) (75)
LW - #2
Week 1 - Beat Blum (0-3) 66-18
Week 2 - Beat Fort Worth Covenant Classical (1-1) 62-8
Week 3 - Beat Keene (1-2) 56-0

#T3. May (3-0) (66)
LW - #3
Week 1 - Beat #7D2 Jayton (1-2) 58-12
Week 2 - Beat Austin St. Stephen's (1-2) 77-46
Week 3 - Beat #6 Knox City (2-1) 81-58

#T3. Rankin (2-1) (66)
LW - #4
Week 1 - Beat #3D2 Balmorhea (2-1) 52-30
Week 2 - Beat Buena Vista (1-2) 58-8
Week 3 - Lost to #1 Westbrook (3-0) 59-58

#5. Jonesboro (2-1) (57)
LW - #5
Week 1 - Beat Coolidge (1-2) 68-20
Week 2 - Lost to #1 Westbrook (3-0) 30-14
Week 3 - Beat Austin St. Stephen's (1-2) 52-37

#6. Knox City (2-1) (43)
LW - 6
Week 1 - Beat Strawn (1-2) 54-8
Week 2 - Beat Motley County (0-3) 60-12
Week 3 - Lost #3 May (3-0) 81-58

#T7. Garden City (3-0) (30)
LW - #7
Week 1 - Beat Valley (1-2) 30-26
Week 2 - Beat Menard (1-2) 54-8
Week 3 - Beat Midland Trinity (1-2) 61-0

#T7. Irion County (3-0) (30)
LW - #9
Week 1 - Beat Buena Vista (1-2) 80-60
Week 2 - Beat Spur (2-1) 83-36
Week 3 - Beat Roby (0-3) 57-0

#9. Happy (2-1) (19)
LW - 8
Week 1 - Lost to #1 Westbrook (3-0) 62-16
Week 2 - Beat Follett (2-1) 64-14
Week 3 - Beat Springlake-Earth (0-3) 64-14

#10. Ira (3-0) (6)
LW - Not Ranked
Week 1 - Beat Motley County (0-3) 54-6
Week 2 - Beat Paint Rock (1-2) 50-0
Week 3 - Beat #7D2 Jayton (1-2) 50-33

Gordon (3-0)
Week 1 - Beat Throckmorton (2-1) 49-0
Week 2 - Beat Ranger (0-3) 52-6
Week 3 - Beat Strawn (1-2) 52-6

Gorman (3-0)
Week 1 - Beat Lometa (1-2) 52-18
Week 2 - Beat Evant (0-3) 61-12
Week 3 - Beat Blum (0-3) 50-22

Borden County (3-0)
Week 1 - Beat Lubbock Kingdom Prep (2-1) 42-38
Week 2 - Beat Meadow (1-2) 60-14
Week 3 - Beat Claude (2-1) 65-20

Van Horn (2-1)
Week 1 - Beat Sierra Blanca (0-2) 60-25
Week 2 - Lost to #3D2 Balmorhea (2-1) 50-48
Week 3 - Beat Dell City (1-2) 72-12

Nazareth (3-0)
Week 1 - Beat Whiteface (2-1) 63-20
Week 2 - Beat Hart (1-2) 67-6
Week 3 - Beat Groom (0-3) 71-58

Follett (2-1)
Week 1 - Beat Hedley (1-2) 60-0
Week 2 - Lost to #8 Happy (1-2) 64-14
Week 3 - Beat Lefors (0-3) 54-0

Hermleigh (2-1)
Week 1 - Beat Sands (0-3) 71-39
Week 2 - Beat Abilene Christian (1-1) 52-38
Week 3 - Lost to Buena Vista (1-2) 80-59

D2

#1. Benjamin (2-0) (70)
LW - #1
Week 1 - Beat Moran (0-3) 78-6
Week 2 - Beat Wildorado (1-2) 76-0
Week 3 - Bye Week

2. Cherokee (3-0) (52)
LW - #4
Week 1 - Beat Burnett Smoking for Jesus (1-2) 60-14
Week 2 - Beat Gold-Burg (1-2) 65-19
Week 3 - Beat Evant (0-3) 60-6

#3. Richland Springs (3-0) (49)
LW - #2
Week 1 - Beat High Island (1-2) 56-0
Week 2 - Beat Austin Homeschool Royals (1-1) 50-0
Week 3 - Beat Lometa (1-2) 68-22

#T4. Balmorhea (2-1) (48)
LW - #3
Week 1 - Lost to #3D1 Rankin (2-1) 52-30
Week 2 - Beat Van Horn (2-1) 50-48
Week 3 - vs Lubbock Titans (1-2) 97-77

T#4. Whitharral (2-1) (48)
LW - #4
Week 1 - Beat Springlake-Earth (0-3) 72-32
Week 2 - Beat Kress (2-1) 60-38
Week 3 - Lost to Silverton (2-1) 34-30

#6. Loraine (3-0) (43)
LW - #7
Week 1 - Beat Highland (1-2) 48-15
Week 2 - Beat Crowell (0-3) 56-8
Week 3 - Beat #8 Klondike (1-2) 60-40

#7. Jayton (1-2) (24)
LW - #8
Week 1 - Lost to #3D1 May (3-0) 58-12
Week 2 - Beat #8 Klondike (1-2) 48-42
Week 3 - Lost to #10D1 Ira (3-0) 50-33

#8 Klondike (1-2) (18)
LW - #6
Week 1 - Beat Crowell (0-3) 68-20
Week 2 - Lost to #7 Jayton (1-2) 48-42
Week 3 - Lost to #6 Loraine (3-0) 60-40

#9. Sanderson (3-0) (13)
LW - 9
Week 1 - Beat Fort Hancock (0-3) 76-0
Week 2 - Beat Marfa (1-2) 47-0
Week 3 - Beat Sands (0-3) 44-28

#10. Oakwood (3-0) (8)
LW - 10
Week 1 - Beat Fruitvale (0-3) 47-0
Week 2 - Beat Campbell (1-2) 55-6
Week 3 - Beat Aquilla (2-1) 66-20

Paducah (3-0)
Week 1 - Beat Guthrie (1-2) 68-42
Week 2 - Beat Silverton (2-1) 46-39
Week 3 - Beat Meadow (1-2) 80-44

Ogelsby (3-0)
Week 1 - Beat Penelope (2-1) 46-38
Week 2 - Beat Walnut Springs (1-2) 46-0
Week 3 - Beat Covington (1-2) 50-34

Groom (0-3)
Week 1 - Lost to White Deer (3-0) 38-36
Week 2 - Lost to Amherst (2-0) 64-27
Week 3 - Lost to Nazareth (3-0) 71-58

Silverton (2-1)
Week 1 - Beat Petersburg (2-1) 62-14
Week 2 - Lost to Paducah (3-0) 46-39
Week 3 - Beat #4 Whitharral (2-1) 34-30

Amherst (2-0)
Week 1 - Beat Grady (0-3) 32-6
Week 2 - Beat Groom (0-3) 64-27
Week 3 - Bye Week
 
Last edited:
Top