header-photo

sixmanfootball.com

2017 SCHEDULES

For a look at the match-ups in a little more detail CLICK HERE


Please select a team or a week to view that schedule. If you need to fix or delete a game, e-mail me at sixmanguru at gmail dot com

Options

Thursday October 12, 2017

Teams Time
Amherst JV at Dawson 7:30 PM
Lockhart Lighthouse Christian at McDade 7:30 PM

Friday October 13, 2017

Teams Time
Aquilla at Abbott 7:30 PM
Lake Jackson Brazosport Christian at Alvin Living Stones 7:30 PM
High Island at Apple Springs 7:30 PM
Brownwood Victory Life at Arlington St. Paul Prep 7:30 PM
Throckmorton at Aspermont 7:30 PM
Victoria Home School at Austin NYOS 7:30 PM
Covington at Avalon 7:30 PM
Sierra Blanca at Balmorhea 7:30 PM
Huntsville Alpha Omega at Baytown Christian 7:00 PM
Bastrop Tribe Consolidated at Bryan Christian Homeschool (BVCHEA) 7:30 PM
SA The Winston at Bulverde Bracken Christian 7:30 PM
Rockwall Heritage at Campbell 7:30 PM
Cherokee at Cedar Park Summit 7:30 PM
Lewisville Founders Classical at Chester 7:30 PM
Orange Community Christian at Conroe Covenant Christian 7:00 PM
Oglesby at Cranfills Gap 7:30 PM
Waco Methodist Childrens Home at Dallas Inspired Vision 7:00 PM
Marshall Christian Academy at Dallas Lakehill 6:30 PM
Plano CHANT at Dallas Lutheran 7:00 PM
Carrollton Christian at Decatur Victory Christian 7:00 PM
EP Home School at Dell City 6:00 PM
Buckholts at Fayette County Sports Association 7:30 PM
EP Faith at Fort Hancock 7:00 PM
Seguin Lifegate at Fredericksburg Heritage 7:30 PM
Marfa at Garden City 7:30 PM
Bryson at Gold-Burg 7:30 PM
Morgan at Gorman 7:30 PM
Haslet Heritage Christian at Granbury Cornerstone 7:30 PM
Brookesmith at Gustine 7:30 PM
Nazareth at Happy 7:30 PM
Ira at Hermleigh 7:30 PM
McLean at Higgins 7:30 PM
Veribest at Highland 7:30 PM
Houston Texas Christian at Houston Mount Carmel 7:00 PM
Irving Universal Academy at Irving Faustina 7:30 PM
Tyler HEAT at Johnson County Sports Association 7:30 PM
Blum at Kopperl 7:30 PM
Whitharral at Kress 7:30 PM
Cotton Center at Lazbuddie 7:30 PM
Spring Branch Living Rock Academy vs Austin Hill Country in Leander Glenn 7:30 PM
Sterling City vs Follett in Lockney 6:00 PM
Blanket at Lometa 7:30 PM
Dallas Fairhill at Longview Christian Heritage 7:30 PM
Dallas Tyler Street at Longview Trinity 7:30 PM
Westbrook at Loraine 7:30 PM
Lubbock Home School at Lorenzo 7:30 PM
Knox City at May 7:30 PM
Motley County at Meadow 7:30 PM
Groom at Miami 7:30 PM
Benjamin at Moran 7:30 PM
Tyler King's Academy at Mt. Calm 7:30 PM
Sidney at Mullin 7:30 PM
Corpus Christi Arlington Heights at New Braunfels Christian 7:30 PM
Anton at New Home 7:30 PM
Forestburg at Newcastle 7:30 PM
Klondike at O'Donnell 7:30 PM
Jonesboro at Oakwood 7:30 PM
Eden at Paint Rock 7:30 PM
Petersburg JV at Patton Springs 7:30 PM
Gholson at Penelope 7:30 PM
Lubbock All Saints at Plainview Christian 7:30 PM
Water Valley at Rankin 7:30 PM
Fort Worth THESA at Richland Springs 7:30 PM
Panther Creek at Rochelle 7:30 PM
Chillicothe at Rotan 7:30 PM
SA Lutheran at Round Rock Christian 7:30 PM
Giddings State School at Round Rock Concordia 7:30 PM
Austin Royals at SA FEAST Homeschool 7:30 PM
Grandfalls-Royalty at Sanderson 7:30 PM
Grady at Sands 7:30 PM
Blackwell at Santa Anna 7:30 PM
Wilson at Silverton 7:30 PM
Hart at Southland 7:30 PM
Victoria Faith Academy at Spring Providence Classical 7:00 PM
Ropes at Spur 7:30 PM
Milford vs Crowell in Strawn 5:00 PM
Gordon at Strawn 7:30 PM
Fruitvale at Tioga 7:30 PM
Jayton at Trent 7:30 PM
Leverett's Chapel at Union Hill 7:30 PM
Guthrie at Valley 7:30 PM
Austin Veritas at Waco Live Oak 7:30 PM
Temple Holy Trinity Catholic at Waco Parkview 7:30 PM
Lingleville at Walnut Springs 7:30 PM
Calvert at Watauga Harvest 7:30 PM
Loop at Wellman-Union 7:30 PM
Fort Worth Nazarene at Westlake Academy 7:30 PM
White Deer at Whiteface 7:30 PM
Amarillo San Jacinto at Wylie Preparatory 7:30 PM

Saturday October 14, 2017

Teams Time
WF Wichita Christian at Amarillo Holy Cross 7:30 PM
Crosby Victory and Praise at Corpus Christi WINGS 3:00 PM
Austin Harmony at Dallas UME Prep 1:00 PM
Abilene Christian vs Medina in Eden, Tx 2:00 PM
Odessa West Texas Homeschool at Lubbock Kingdom Prep 5:00 PM
Arlington Newman at Lucas Christian 2:00 PM
Evant at Nueces Canyon 2:30 PM
Williamson County Home School at Sugar Land HCYA Fort Bend 5:00 PM
Canton EXEL at Trinidad 7:30 PM