header-photo

sixmanfootball.com

2017 SCHEDULES

For a look at the match-ups in a little more detail CLICK HERE


Please select a team or a week to view that schedule. If you need to fix or delete a game, e-mail me at sixmanguru at gmail dot com

Options

Thursday October 5, 2017

Teams Time
Marshall Christian Academy at Apple Springs 6:00 PM
Dallas UME Prep at Arlington Newman 6:30 PM
Morgan at Bluff Dale 7:30 PM
Spring Providence Classical at High Island 7:00 PM
McDade at Mt. Calm 7:00 PM
Lohn vs Panther Creek JV in Panther Creek 7:00 PM

Friday October 6, 2017

Teams Time
Paris Trinity Christian vs Campbell in 7:30 PM
Oakwood at Abbott 7:30 PM
Whitharral at Anton 7:30 PM
Arlington St. Paul Prep at Arlington Flint Academy TBA
Gordon at Aspermont 7:30 PM
Stephenville Faith at Austin Royals 7:30 PM
Austin Hill Country at Austin Veritas 7:30 PM
Lockhart Lighthouse Christian at Bastrop Tribe Consolidated 7:30 PM
Conroe Covenant Christian at Baytown Christian 7:00 PM
Gold-Burg at Benjamin 7:30 PM
Veribest at Blackwell 7:30 PM
Strawn at Blanket 7:30 PM
Waco Live Oak at Blum 7:30 PM
Paint Rock at Brookesmith 7:30 PM
Killeen Memorial at Brownwood Victory Life 7:30 PM
Garden City at Buena Vista 7:30 PM
SA Lutheran at Bulverde Bracken Christian 7:30 PM
Aquilla at Bynum 7:30 PM
Chester at Calvert 7:30 PM
Austin Achieve at Cedar Park Summit 7:30 PM
Paint Creek at Chillicothe 7:30 PM
Kopperl at Coolidge 7:30 PM
Southland at Cotton Center 7:30 PM
Penelope at Covington 7:30 PM
Austin NYOS at Crosby Victory and Praise 7:30 PM
Valley at Crowell 7:30 PM
Irving Universal Academy at Dallas Tyler Street 5:00 PM
Westbrook at Dawson 7:30 PM
Union Hill at Denton Calvary 7:30 PM
Trinidad at Fannindel 7:30 PM
White Deer at Follett 7:30 PM
Marfa at Fort Hancock 6:30 PM
Decatur Victory Christian at Fort Worth Hill 7:00 PM
Lucas Christian at Fort Worth Nazarene 7:30 PM
Tioga at Fort Worth THESA 7:30 PM
Temple Holy Trinity Catholic at Fredericksburg Heritage 7:30 PM
Cranfills Gap at Gholson 7:30 PM
Bryson at Gorman 7:30 PM
Azle Christian at Granbury Cornerstone 7:00 PM
WF Notre Dame at Granbury North Central Texas Academy 7:30 PM
Fort Davis at Grandfalls-Royalty 7:30 PM
Hart at Happy 7:30 PM
Miami at Hedley 5:00 PM
Bryan Allen Academy at Huntsville Alpha Omega 7:00 PM
Rotan at Jayton 7:30 PM
Dallas Lutheran at Jonesboro 7:30 PM
Loraine at Klondike 7:30 PM
Nazareth at Kress 7:30 PM
Amarillo Holy Cross at Lazbuddie 7:30 PM
Groom at Lefors 7:30 PM
Tyler HEAT at Leverett's Chapel 7:30 PM
Iredell at Lingleville 7:30 PM
Sidney at Lometa 7:30 PM
Dallas Lakehill at Longview Christian Heritage 7:00 PM
Balmorhea JV at Loop 7:30 PM
Silverton at Lorenzo 7:30 PM
Woodson at Lueders-Avoca 7:30 PM
Amarillo San Jacinto at McLean 7:00 PM
Hermleigh at Meadow 7:30 PM
Highland at Moran 7:30 PM
Northside at Motley County 7:30 PM
Nueces Canyon at New Braunfels Christian 7:30 PM
Grady at New Home 7:30 PM
Knox City at Newcastle 7:30 PM
Lake Jackson Brazosport Christian at Orange Community Christian 7:00 PM
Borden County at Paducah 7:30 PM
Lubbock Kingdom Prep at Patton Springs 7:30 PM
Whiteface at Petersburg 7:30 PM
Bryan Christian Homeschool (BVCHEA) at Prairie Lea 7:30 PM
Plano CHANT at Red Oak Ovilla Christian 7:30 PM
Rankin at Robert Lee 7:30 PM
Mullin at Rochelle 7:30 PM
Irving Faustina at Rockwall Heritage 7:30 PM
Wellman-Union at Ropes 7:30 PM
Buckholts at Round Rock Christian 7:30 PM
Victoria Faith Academy at SA Castle Hills 7:30 PM
Throckmorton at Saint Jo 7:30 PM
Katy Faith West at San Marcos Hill Country Christian 7:00 PM
Odessa West Texas Homeschool at Sanderson 7:30 PM
Ira at Sands 7:30 PM
Evant at Santa Anna 7:30 PM
Forestburg at Savoy 7:30 PM
Giddings State School at Seguin Lifegate 7:30 PM
Kerrville Our Lady of the Hills at Spring Branch Living Rock Academy 7:30 PM
O'Donnell at Spur 7:30 PM
Richland Springs at Sterling City 8:00 PM
Tyler King's Academy vs Union Hill JV in Union Hill 7:00 PM
McKinney Cornerstone at Waco Methodist Childrens Home 7:30 PM
Watauga Harvest at Waco Vanguard College Prep 7:30 PM
May at Water Valley 7:30 PM
Lewisville Lakeland at Weatherford Christian 7:30 PM
Lewisville Founders Classical at Westlake Academy 7:30 PM
Lubbock Home School vs Amherst in Wilson 7:30 PM
Plainview Christian at Wilson 7:30 PM
Cherokee at Zephyr 7:30 PM

Saturday October 7, 2017

Teams Time
EP Faith at Balmorhea 12:00 PM
Medina vs Fayette County Sports Association in Bulverde Bracken 2:00 PM
Corpus Christi Arlington Heights at Corpus Christi WINGS 3:00 PM
Tyler East Texas Christian at Greenville Christian 1:00 PM
Sugar Land HCYA Fort Bend at Houston Emery-Weiner 7:00 PM
Corpus Christi Annapolis at Houston Mount Carmel 2:00 PM
Abilene Christian at Rising Star 7:30 PM
Avalon at Walnut Springs 7:30 PM
SA FEAST Homeschool at Williamson County Home School 12:30 PM
Dallas Inspired Vision at Wylie Preparatory 2:00 PM