header-photo

sixmanfootball.com

2018 SCHEDULES

To input your 2018 schedule, click here LINK TO SCHEDULE INPUT


Please select a team or a week to view that schedule. If you need to fix or delete a game, e-mail me at sixmanguru at gmail dot com

Options

Thursday September 13, 2018

Teams Time
Irving Universal Academy vs Coolidge JV in Coolidge 6:00 PM
Throckmorton JV at Paint Creek 6:30 PM
Garden City JV at Sanderson 6:30 PM
Waco Methodist Childrens Home JV at Temple Centex Homeschool 7:00 PM
Bellville Faith at Victoria Faith Academy 7:30 PM

Friday September 14, 2018

Teams Time
Penelope at Abbott 7:30 PM
Hart at Amherst 7:30 PM
Meadow at Anton 7:30 PM
Fort Worth THESA at Arlington St. Paul Prep 7:30 PM
Crowell at Aspermont 7:30 PM
Bastrop Tribe Consolidated at Austin Achieve 7:30 PM
SA FEAST Homeschool at Austin Veritas 7:30 PM
Newcastle at Blackwell 7:30 PM
Rising Star at Bluff Dale 7:30 PM
Knox City at Borden County 7:30 PM
Tyler East Texas Christian at Bryan Allen Academy 5:00 PM
Cedar Park Summit at Bryan St. Joseph 7:30 PM
Strawn at Bryson 7:30 PM
Bryan Christian Homeschool (BVCHEA) at Buckholts 7:30 PM
Rankin at Buena Vista 7:30 PM
Giddings Lone Star Southeast at Bulverde Bracken Christian 7:30 PM
Perrin-Whitt at Bynum 7:30 PM
Longview East Texas Christian at Chester 7:00 PM
Jayton at Chillicothe 7:30 PM
Baytown Christian at Conroe Covenant Christian 7:30 PM
Oglesby at Covington 7:30 PM
Longview Christian Heritage at Dallas Academy 7:30 PM
Dallas Fairhill at Dallas Lakehill 7:30 PM
Coolidge at Dallas Lutheran 7:30 PM
Granbury Cornerstone at Decatur Victory Christian 7:00 PM
EP Immanuel Christian at Dell City 7:30 PM
Grandfalls-Royalty at EP Faith 7:30 PM
Brookesmith at Evant 7:30 PM
McLean at Follett 7:30 PM
Saint Jo at Forestburg 7:30 PM
Sierra Blanca at Fort Davis 7:00 PM
Animas NM at Fort Hancock 6:00 PM
Plano Coram Deo at Fort Worth Covenant Classical 7:30 PM
SA Castle Hills at Fredericksburg Heritage 7:30 PM
Balmorhea at Garden City 7:30 PM
Savoy at Gold-Burg 7:30 PM
Cherokee at Gorman 7:30 PM
Silverton at Grady 7:30 PM
Nazareth at Groom 7:30 PM
McDade at Gustine 7:30 PM
Northside at Hedley 7:30 PM
Paducah JV at Higgins 7:30 PM
Lake Jackson Brazosport Christian at High Island 7:30 PM
Bronte at Highland 7:30 PM
Houston The Connection School at Houston Texas Christian 7:00 PM
Katy Faith West at Huntsville Alpha Omega 7:00 PM
Blum at Iredell 7:30 PM
Henderson Full Armor Christian at Johnson County Sports Association 7:30 PM
Waco Live Oak at Jonesboro 7:30 PM
Round Rock Concordia at Kerrville Our Lady of the Hills 7:30 PM
Wilson at Klondike 7:30 PM
Loop at Kress 7:30 PM
Lubbock Kingdom Prep at Lazbuddie 7:30 PM
SA Lutheran at Leakey 7:30 PM
White Deer at Lefors 7:30 PM
Plano CHANT at Lewisville Lakeland 7:30 PM
Blanket at Lingleville 7:30 PM
May at Lometa 7:30 PM
Tyler HEAT at Longview Trinity 7:30 PM
Lubbock All Saints at Lorenzo 7:30 PM
Garland Christian at Lucas Christian JV 5:00 PM
Ira at Lueders-Avoca 7:30 PM
Austin Royals at Marble Falls Faith 7:30 PM
Irving Faustina at McKinney Cornerstone 7:00 PM
Oakwood at Milford 7:30 PM
Sidney at Moran 7:30 PM
Three Way at Morgan 7:30 PM
Amarillo San Jacinto at Morton 7:30 PM
Spur at Motley County 7:30 PM
Gholson at Mt. Calm 7:30 PM
Cranfills Gap at Mullin 7:30 PM
San Marcos Hill Country Christian at New Braunfels Christian 7:30 PM
Marfa at Nueces Canyon 6:00 PM
Abilene Christian at Paint Rock 7:30 PM
Eden at Panther Creek 7:30 PM
Whitharral at Petersburg 7:30 PM
Aquilla at Richland Springs 7:30 PM
Santa Anna at Robert Lee 7:30 PM
Kopperl at Rochelle 7:30 PM
O'Donnell at Ropes 7:30 PM
Loraine at Rotan 7:30 PM
Temple Holy Trinity Catholic at Round Rock Christian 7:30 PM
Benjamin at Rule 7:30 PM
Prairie Lea at SA The Atonement 7:30 PM
Medina at SA The Winston 7:30 PM
Whiteface at Sands 7:30 PM
Burnet Smoking for Jesus Ministry Christian School at Stephenville Faith 7:30 PM
Hermleigh at Sterling City 7:30 PM
Corpus Christi Annapolis at Sugar Land HCYA Fort Bend 7:00 PM
Lubbock Home School at Throckmorton 7:30 PM
Waco Methodist Childrens Home at Trinidad 7:30 PM
Arlington Texas Leadership Charter vs Trinidad JV in Trinidad 5:30 PM
Fruitvale at Tyler King's Academy 7:30 PM
Avalon at Union Hill 7:00 PM
Happy at Valley 7:30 PM
Westbrook at Veribest 7:30 PM
Waco Vanguard College Prep at Waco Parkview 7:30 PM
Gordon at Walnut Springs 7:30 PM
Denton Calvary at Watauga Harvest 7:30 PM
Granbury North Central Texas Academy at Weatherford Christian 7:30 PM
Southland at Wellman-Union 7:30 PM
Azle Christian at WF Wichita Christian 7:00 PM
Austin NYOS at Williamson County Home School 7:30 PM
Trent at Woodson 7:30 PM
Water Valley at Zephyr 7:30 PM

Saturday September 15, 2018

Teams Time
Sugar Land Logos Prep at Calvert 6:00 PM
Paducah at Claude 5:00 PM
Leverett's Chapel at Fannindel 6:30 PM
Rockwall Heritage at Greenville Christian 11:00 AM
Miami vs Cotton Center in Happy 4:00 PM
Houston Emery-Weiner JV at Orange Community Christian 7:00 PM
Canyon Lake Brigade of St. Michael's at Spring Branch Living Rock Academy 8:00 PM
Lucas Christian at Wylie Preparatory 2:00 PM