header-photo

sixmanfootball.com

2019 SCHEDULES

To input your 2019 schedule, click here LINK TO SCHEDULE INPUT


Please select a team or a week to view that schedule. If you need to fix or delete a game, e-mail me at sixmanguru at gmail dot com

Options

Thursday August 29, 2019

Teams Time
Ropes at Amherst 7:30 PM
Veribest vs Rule in Blackwell 7:30 PM
Sugar Land Logos Prep at Bryan Allen Academy 6:00 PM
Sterling City vs Amarillo San Jacinto in Garden City 8:00 PM
Balmorhea vs Westbrook in Garden City 5:00 PM
Houston Mount Carmel at Houston Emery-Weiner 7:00 PM
Crowell vs Ira in Jayton 6:00 PM
Anton at Jayton 8:00 PM
Covington at Kopperl 7:30 PM
Loop at Lubbock Christ the King 7:30 PM
Nazareth vs WF Wichita Christian in Paducah 6:30 PM
Wilson at Patton Springs 7:00 PM
Panther Creek vs Santa Anna JV in Santa Anna 6:00 PM
Wildorado vs Lorenzo JV in Silverton 6:00 PM
Guthrie vs Spur JV in Spur 7:00 PM

Friday August 30, 2019

Teams Time
Houston Grace Christian vs Bryan Christian Homeschool (BVCHEA) in Allen Academy 7:30 PM
Conroe Covenant Christian at Apple Springs 7:00 PM
Temple Centex Homeschool at Austin Achieve 7:30 PM
Giddings Lone Star Southeast at Austin Hill Country 7:30 PM
Corpus Christi Annapolis at Austin NYOS 7:30 PM
Abbott at Avalon 7:30 PM
Dime Box at Bellville Faith 7:00 PM
Irion County at Bronte 7:30 PM
New Braunfels Christian vs Cedar Park Summit in Bryan Allen 7:00 PM
Penelope at Buckholts 7:30 PM
Oglesby at Bynum 7:30 PM
Blanket at Cherokee 7:30 PM
Higgins at Chillicothe 7:30 PM
Irving Universal Academy at Dallas Fairhill 6:00 PM
Bulverde Bracken Christian at Dallas Lakehill 7:30 PM
Savoy at Denton Calvary 7:30 PM
Mineral Wells Community Christian vs Orange Community Christian in Emery Weiner 6:00 PM
Fort Worth Nazarene at Evant 7:30 PM
Saint Jo at Fannindel 7:30 PM
Mesquite Founders Classical at Fayette County Sports Association 7:30 PM
Claude at Follett 7:30 PM
Gainesville Lone Star North at Forestburg 7:30 PM
EP Immanuel Christian at Fort Davis 7:30 PM
EP Faith at Fort Hancock 7:00 PM
SA The Winston at Fredericksburg Heritage 7:30 PM
Tyler East Texas Christian at Fruitvale 7:30 PM
Sanderson at Garden City 8:00 PM
Grandfalls-Royalty vs Whitharral in Garden city 5:00 PM
Dallas Lutheran at Garland Christian 7:30 PM
Gordon vs Waco Methodist Childrens Home in Gorman TBA
Milford at Gorman 7:30 PM
Dallas UME Prep vs Iredell in Gorman 7:30 PM
Zephyr vs Bryson in Gorman 5:00 PM
Coolidge at Granbury North Central Texas Academy 7:30 PM
Three Way at Gustine 7:30 PM
Lazbuddie at Hart 7:30 PM
Miami at Hedley 7:30 PM
Grady at Highland 7:30 PM
Houston Sanchez Charter at Houston Texas Christian 7:00 PM
Dallas Academy at Irving Faustina 7:30 PM
Fort Worth Hill at Irving The Highlands 7:30 PM
Strawn vs Borden County in Jayton 8:00 PM
Paducah vs Hermleigh in Jayton 8:00 PM
Plano CHANT at Johnson County Sports Association 7:30 PM
Lake Jackson Brazosport Christian at Katy Faith West 7:00 PM
SA Brooks Academy at Kerrville Our Lady of the Hills 7:00 PM
Kress at Lefors 7:30 PM
Tyler Willow Bend at Leverett's Chapel 7:30 PM
Weatherford Christian at Lewisville Lakeland 7:30 PM
Lingleville at Lometa 7:30 PM
Chester at Longview Christian Heritage 7:00 PM
Tyler King's Academy at Longview Trinity 7:30 PM
Whiteface at Lorenzo 7:30 PM
Carrollton Texas Alliance of Christian Athletes at Lucas Christian 5:30 PM
Lubbock All Saints at Lueders-Avoca 7:30 PM
Sierra Blanca at Marfa 7:30 PM
Plano Coram Deo at McKinney Cornerstone 8:00 PM
Benjamin at Moran 7:30 PM
Gholson at Morgan 7:30 PM
Cranfills Gap at Mt. Calm 7:30 PM
Bluff Dale at Mullin 7:30 PM
Southland at O'Donnell 7:30 PM
Buena Vista at Odessa West Texas Homeschool 7:00 PM
Leakey at Paint Rock 7:30 PM
Azle Christian at Petersburg 7:30 PM
May at Richland Springs 7:30 PM
Stephenville Faith at Rochelle 7:30 PM
Lubbock Kingdom Prep at Rotan 7:30 PM
SA Jubilee at SA FEAST Homeschool 7:30 PM
Austin Veritas at SA Lutheran 7:00 PM
Medina at San Marcos Hill Country Christian 7:30 PM
Brookesmith at Santa Anna 7:30 PM
Groom at Silverton 7:30 PM
Northside at Throckmorton 7:30 PM
Olfen at Trent 7:30 PM
Tyler HEAT at Trinidad 7:30 PM
Red Oak Ovilla Christian at Union Hill 7:30 PM
Round Rock Concordia at Victoria Home School 7:30 PM
Fort Worth Covenant Classical at Waco Eagle Christian 7:30 PM
Spring Branch Living Rock Academy at Waco Parkview 7:00 PM
Waco Live Oak at Waco Vanguard College Prep 7:30 PM
Sidney at Walnut Springs 7:30 PM
Rockwall Heritage at Watauga Harvest 7:30 PM
Robert Lee at Water Valley 7:30 PM
Cotton Center at Wellman-Union 7:30 PM
Fort Worth THESA at Westlake Academy TBA
Gold-Burg at WF Notre Dame 7:30 PM
Austin Royals at Williamson County Home School 7:30 PM
Perrin-Whitt at Woodson 7:30 PM

Saturday August 31, 2019

Teams Time
Midland Trinity at Abilene Christian 7:30 PM
Calvert vs Bryan St. Joseph in Allen Academy 6:00 PM
Oakwood vs Huntsville Alpha Omega in Allen Academy Showcase 7:30 PM
Eden at Blackwell 7:30 PM
Baird vs Sands in Garden City 10:00 AM
Klondike vs Roby in Garden City 8:00 PM
Bastrop Tribe Consolidated vs Rankin in Garden City 5:00 PM
Loraine vs Lubbock Home School in Garden City, Tx 1:00 PM
Aspermont vs Aquilla in Gorman 8:00 PM
Jonesboro vs Newcastle in Gorman 5:00 PM
High Island vs Seguin Lifegate in Houston Emery-Weiner 7:00 PM
Baytown Christian vs Haslet Heritage Christian in Houston Emery-Weiner 11:00 AM
Sugar Land HCYA Fort Bend vs Corpus Christi Coastal Christian in Houston Emery-Weiner 2:00 PM
Knox City vs Happy in Jayton 12:30 PM
White Deer vs Spur in Jayton 8:00 PM
McLean vs Blum in Jayton 5:30 PM
Valley vs Morton in Jayton 12:30 PM
Motley County vs Meadow in Jayton 10:00 AM
Round Rock Christian at McDade 12:00 PM
Austin Royals JV at Prairie Lea 2:00 PM
Burnet Smoking for Jesus Ministry Christian School vs New Braunfels Calvary Baptist in San Marcos 7:00 PM
Greenville Christian at Wylie Preparatory 7:30 PM